24. ročník turnaje v malé kopané Police Cup, 7/2017

Název

Popis

Čtyřiadvacátý ročník turnaje v malé kopané o putovní pohár města Zruč nad Sázavou POLICE CUP 2017 vyhrálo družstvo FC Horka nad Sázavou
Na stříbrný stupínek vystoupal celek Chabeřice Star, třetí místo obsadil tým Rangers Zruč nad Sázavou
Zruč nad Sázavou – Na házenkářském hřišti za Spolkovým domem ve Zruči nad Sázavou se uskutečnil turnaj v malé kopané o putovní pohár města Zruče nad Sázavou - POLICE CUP 2017, konal se 24. ročník.
Turnaj se opět uskutečnil za účasti deseti družstev, která byla rozlosována do dvou základních skupin. Do dvou semifinálových skupin postoupila první tři družstva z každé skupiny, do finále pak vítězové semifinálových skupin. Foto: Josef Tůma, Josef Šlejmar

Turnaj se opět uskutečnil za účasti deseti družstev, která byla rozlosována do dvou základních skupin. Do dvou semifinálových skupin postoupila první tři družstva z každé skupiny, do finále pak vítězové semifinálových skupin. Během turnaje bylo celkem odehráno jedenatřicet utkání, z nichž v pěti případech skončil zápas nerozhodným výsledkem. Jednou musely o konečném pořadí rozhodnout pokutové kopy. Celkem bylo během turnaje nastříleno 138 branek (v roce 2016 - 140 branek) - 4,45 branky na utkání, nejvíce branek padlo ve třech utkáních - skupina A: Vytočený zmrzliny – Chabeřice Star 0:10, dále v zápase Black Shoes jun. - Kácov 7:3 a Chabeřice Star – FC Pacifik 9:2. Jednotlivá utkání řídila dvojice rozhodčích OFS Benešov u Prahy Vojtěch Šonský a Jaromír Rathan.

Základní skupina A:

Postup ze skupiny A si zajistily týmy Chabeřice Star, Krokodýl a Rangers.

Chabeřice Star – Krokodýl 3:2 (Ruš 2, Jícha – Kovařík, Vávra)
Black Shoes Juniors – Vytočený zmrzliny 2:0 (Zeman, Jouza)
Chabeřice Star – Rangers 4:0 (Jícha 2, L. Petrů, Macner)
Krokodýl – Black Shoes jun. 2:1 (Vrzáček, Vávra – vlastní)
Rangers – Vytočený zmrzliny 3:0 (Fuksa, Koubský, Toman)
Black Shoes Juniors – Chabeřice Star 1:4 (Zeman – Jícha 3, J. Petrů)
Vytočený zmrzliny - Krokodýl 0:1 (Vinc)
Rangers - Black Shoes Juniors 1:0 (Koubský)
Vytočený zmrzliny – Chabeřice Star 0:10 (Jícha 6, Ruš 2, Macner, Kopecký)
Krokodýl – Rangers 2:2 (Kovařík 2 – Komma, Koubský)

Základní skupina B:

Postup ze skupiny B si zajistilo družstvo FC Horka nad Sázavou, 1. FC Pacifik a Yeti team.
FC Horka – AFK Kácov 2:2 (Vodička, Machala – Toupal, Linhart)
Internacionálové – Pacifik 0:2 (Michal Kotouček, Cudlín)
FC Horka – Yeti team 5:0 (Gramer 2, Vodička, Trpišovský, vlastní)
AFK Kácov – Internacionálové 1:1 (Dušek – Pechanec)
Yeti team - Pacifik 0:3 (Martin Kotouček, Cudlín, Janda)
Internacionálové – FC Horka 0:5 (Martin Turek 2, Machala, Gramer, Dušek)
FC Pacifik - AFK Kácov 3:1 (Martin Kotouček, Michal Kotouček, Pešek – M. Váňa)
Yeti team – Internacionálové 2:1 (host M. Kovařík 2 – Dubják)
1. FC Pacifik – FC Horka 2:3 (Cudlín, Pešek – Trpišovský, Martin Turek, Gramer)
AFK Kácov – Yeti team 2:3 (J. Váňa, Filip – Šich, Veselský, vlastní)

Semifinále E:

Hned na úvod této semifinálové skupiny se utkala mužstva Rangers a Chabeřice Star, úspěšnější byl hostující tým. Chabeřice Star porazily i 1. FC Pacifik.

Rangers – Chabeřice Star 3:6 (Komma 2, Martínek – Jícha 2, J. Petrů 2, Macner, Ruš)
1. FC Pacifik – Rangers 2:4 (Cudlín, Kašpar – Koubský 2, Martínek, Kuja)
Chabeřice Star – 1. FC Pacifik 9:2 (Jícha 3, Ruš 3, J. Petrů 2, Macner – M. Kotouček, J. Pešek)

Tabulka E:

1. Chabeřice Star 2 2 0 0 15:5 6
2. Rangers 2 1 0 1 7:8 3
3. 1. FC Pacifik 2 0 0 2 4:13 0

Semifinále F:

Semifinálová skupina F se stala záležitostí týmu Horka nad Sázavou, který svým soupeřům vsítil celkem šest branek, když ani jednu nedostal a postoupil tak do finále.

Yeti team – FC Horka 0:5 (Trpišovský 2, Vodička, Machala, Turek)
Krokodýl – Yeti team 1:1 (Dolejší – Veselský)
FC Horka – Krokodýl 1:0 (Turek)

Tabulka F:

1. FC Horka n. Sáz. 2 2 0 0 6:0 6
2. Krokodýl 2 0 1 1 1:2 1
3. Yeti team 2 0 1 1 1:6 1
Zápasy o umístění:

O 9. - 10. místo: Vytočený zmrzliny – Internacionálové 1:2 (Lopour – Šindelář 2)

O 7. - 8. místo: Black Shoes Juniors – AFK Kácov 7:3 (Zeman 2, Havel 2, Jouza, Prchal, Louda – J. Váňa, Linhart, Brýl)

O 5. - 6. místo: 1. FC Pacifik – Yeti team 2:0 (Cudlín, Michal Kotouček)

O 3. - 4. místo: Rangers Zruč nad Sázavou – Krokodýl 3:1 (Komma, Kotek, Kuja – Korel)

Bronzové medaile si vybojovali hráči týmu Rangers Zruč nad Sázavou, střelecky se prosadili 3K - Komma, Kotek a Kuja.

FINÁLE: FC Horka nad Sázavou – Chabeřice Star 5:4 PK, 4:4 (2:1), penalty 3:2 (ANO – Vodička, Gramer, Machala/ANO - J. Petrů, Jícha – NE – L. Petrů)

Chabeřice Star po loňském vítězství skončily zase druhé, FC Horka nad Sázavou po loňském druhém místě naopak první, Rangers Zruč nad Sázavou se posunul z loňského pátého místa na bronzový stupínek.

Celkové pořadí:

1. FC Horka nad Sázavou (Vrána – J. Vladyka ml., Trpišovský, J. Gramer, Machala, M. Turek, T. Bezděk, S. Bezděk, Vodička, J. Vladyka st.)
2. Chabeřice Star (Verner – K. Petrů, L. Petrů, J. Petrů, Ruš, Kopecký, Macner, Jícha)
3. Rangers Zruč nad Sázavou (Staněk – Hájek, Kotek, Kojan, Svoboda, Martinek, Kuja, Koubský, Fuxa, Komma)
4. Krokodýl, 5. 1. FC Pacifik, 6. Yeti team, 7. Black Shoes Juniors, 8. AFK Kácov, 9. Internacionálové, 10. Vytočený zmrzliny

Individuální ocenění:

Nejlepší hráč: Martin Turek (FC Horka nad Sázavou)
Nejlepší brankář: Jiří Staněk (Rangers)
Nejlepší střelec: Jan Jícha (Chabeřice Star) 19 branek
Nejrychlejší branka: David Ruš (Chabeřice Star) 0,20 minuty
Cena Fair play: pro nejslušnější mužstvo – Vytočené zmrzliny
Nejtěžší obrana: Stanislav Cudlín, Josef Šlejmar – Yeti team

V rámci turnaje se uskutečnila tipovací soutěž o uhodnutí finálové dvojice. Ze vsazených 150 tipů bylo 57 na FC Horku nad Sázavou a Chabeřice Star.

Ceny předávali starosta města Mgr. Martin Hujer, vedoucí odboru kultury, školství a sportu Mgr. Martina Fialová. Společně s nimi se předávání cen zúčastnil i Pavel Benčát v přestrojení za Roberta Baggia. (jot, paa)

ZAJÍMAVOSTI:

- Jubilejní branku turnaje s pořadovým číslem 2000 vstřelil v utkání základní skupiny B AFK Kácov – Yeti team Jaroslav Váňa
- správný tip na legendu Roberta Baggia při vyhlašování uhodl Kamil Zelenka

REKORDY 2017:

- nejvyšší výsledek v turnaji – skupina A – Vytočený zmrzliny/Chabeřice Star 0:10
- Jan Jícha skóroval v tom samém utkání šestkrát – nejvyšší počet branek v jednou zápase
- Jan Jícha překonal i střelecký rekord turnaje – 19 branek (doposud Jan Januš – 17)